Насловна > Тефлонски одбор > Quality PTFE Sheets - Quality PTFE Sheets

Квалитет тефлонски плочи

Тефлонски лист Детали

тефлонски лист PTFE PlatePTFE Sheets

Место на потекло: Shanghai China (копното) Име на бренд: COX пластика материјал: Тефлонски,100% pure virgin PTFE
дебелина: the thinest thickness is 0.1MM Size: 3mm—-1500ММ Color: perfect white
Temperature: -180–+260

Тефлонски плочи Информации

FOB Цена: $9.5~15/kg
Порт: Shanghai, Qingdao
Минимална количина за нарачка: 50 Килограм / кг
Набавка Способност: 20 Ton/Tons per Month
Услови на плаќање: L / C,T / T,Western Union

Тефлонски лист Пак & испорака

пакување Детална: As the contract
испорака Детална: As the contract

Тефлонски Плоча Спецификации

100% pure high quality PTFE sheet:
1.good tensile strength
2.high insulation
3.best corrosion-resistant
4.ниско триење
100% pure high quality PTFE sheet: PTFE Plate has two kinds of form: PTFE molded Plate and PTFE skived plate.
PTFE molded plate is made by PTFE resin at room temperature through molding, sintering, cooling processes. PTFE skived plate is made by PTFE resin through pressing, sintering, rotary-cutting.
Properties of PTFE sheet: PTFE sheet has the properties of good temperature resistance, corrosion resistance, high insulation, high lubrication, non-sticky, non-toxic etc. Main Technical Parameters:

Properties unit Result
привидна густина ≥ g/cm 3 2.10~2.30
Јачина на истегнување(min) ≥ MPa 15.0
Crack elongation(min) % 150
Dielectric strength(min) ≥ Kv/mm 10

Application: PTFE sheet can resist all kind of corrosive material, so it usually worked as reaction kettle, storage tank, valve, container liner, anti-corrosion pipe lining, anti-corrosion rollers coating material in corrosive medium. PTFE sheet also can be used as anti-attrition material, anti-adhesion material and insulation material.

0 1t тефлон плочаХидраулични црева фабрикаУпотреба на пакувањето на храна цевка 0 5mm ткаенина од тефлонтврда пластика анти-триењеtabung oksigen 6 90kgтефлон изолација на состојбаТефлон и температурен профилМножете богатство стакло исполнет тефлонскиТефлон лист 3 0*100*1000

Најлон филтер кеса - Најлон филтер кеса - ПП филтер кеса - Полиестер филтер кеса - Најлон филтер кеса - Микрон ПП филтер кеса - Микрон полиестер филтер кеса - Пет производи купувачи Водич