Насловна > тефлонски лист > Тефлонски тефлонски плочи - PTFE PTFE Plates

Тефлонски тефлонски плочи

Тефлонски лист Детали

тефлонски лист PTFE PlatePTFE Sheets

Место на потекло: Шандонг во Кина Име на бренд: COX Број на модел: СОСТОЈБА
големина&дебелина: кориснички густина: 2.1~ 2.3g / CBM затегнувачка цврстина: 14MPa
крајната издолжување: 150% прилагодување на температура: -180-350 степени Целзиусови цврстина: 51-60 Shore D
диелектрични сила: 10-12 kV / mm

Тефлонски плочи Информации

FOB Цена:
Минимална количина за нарачка: 200 Килограм / кг
Набавка Способност: 20 Тон / тони населба
Услови на плаќање: T / T,Western Union,Paypal

Тефлонски лист Пак & испорака

пакување Детална: во дрвена кутија,картон или прилагодено
испорака Детална: 10~ 15 работни дена

Тефлонски Плоча Спецификации

1.тефлонски тефлонски лист,од н.е.,SGS,RoHS сертификати
2.висока температура,корозија
3.високо ниво на абразија,отпор на напон
детали Големина& дебелина прилагодени
густина 2.3 g затегнувачка цврстина 14 MPa
крајната издолжување 150%
работен температурен опсег -180-265 степени Целзиусови
цврстина 51 ~ 60 брегот DDI
електрични сила 10 ~ 12 kV / mm
Тефлонски тефлонски лист е еден вид на пластичен материјал,тоа има многу заслуги како висока животната средина адаптибилност и одлични електрични својства Со овие предности,Тефлонски ужива зголемување на популаризација на неколку индустрии.

12kV изолација МАТотпорни на топлина пластична фолија 150 степенНаменска производи од пластични маситефлонски плоча

Најлон филтер кеса - Најлон филтер кеса - ПП филтер кеса - Полиестер филтер кеса - Најлон филтер кеса - Микрон ПП филтер кеса - Микрон полиестер филтер кеса - Пет производи купувачи Водич