COX пластика

COX пластика е еден од професионални производители на квалитетна храна и машина Одделение инженеринг производи. COX пластика одделени од матичната компанија на домашниот пазар, утврдува врз основа на огромното барањата на пластика од неколку меѓународни организации од 2008, стана една од најважните извозници на тефлонски прачки, Тефлонски плочи, Тефлонски гарнитури, Тефлонски црева, Тефлонски црева и тефлонски делови од skived тефлонски, Формовани тефлонски, исполнет тефлонски, ЦПУ Тефлонски во Кина и ужива добар углед во странство пазар.


COX е пронајден и усогласиле во согласност со ISO 9001, Rosh6, ФДУ, МСС и SGS. Најдобро продаваните производи како што следува.

тефлонски лист

Skived тефлонски лист, Формовани тефлонски Плоча, Исполнет тефлонски плочи и Напредно тефлонски лист заеднички тип Тефлонски плочи, Гравиран тефлонски лист. Користете skived и леани листови може да се направи во било која дебелина од 0.1mm до 100mm. Skived тефлонски лист дебелина од 0.1mm до 10mm. Формовани тефлонски лист од 3мм до 100mm. Исполнет тефлонски лист ( исполнет графитот, Исполнет стаклени влакна, исполнет бронзеното, исполнет Јаглерод ). дебелина од 1mm да 100mm. Skived и Формовани тефлонски лист е идеална површина за слајд, е идеален за сечење во празни места за обработка на помали делови.

PTFE филм

Тефлонски Род

Пресувани тефлонски Род, Формовани тефлонски прачки, Исполнет тефлонски Бар е заеднички тип на тефлонски барови. Со Пресувани и Формовани прачки е достапна и во девица оценки и преработен (механички) за помалку барајќи апликации. Испушта и Формовани тефлонски прачка во сите стандардни димензии од 3мм до 300mm во дијаметар. Различни спојници се на располагање за да се изменуваат својствата на тефлонски се исполнат барањата на апликацијата. COX пластика акции видови Тефлонски прачки големината и количината прачки, па истиот тој ден испорака на повеќето стандардни големини се достапни.

Тефлонски цевка

Тефлонски цевка од Пресувани, Украсениот и исполнет. Пресувани тефлонски цевка OD од 1mm да 300mm. Формовани тефлонски цевка од 30mm до 600mm. Исполнет тефлонски цевки ( исполнет графит, Исполнет стаклени влакна, исполнет бронзеното, исполнет Јаглерод ), Големина OD од 30мм до 600mm.

Тефлонски дихтунзи

Тефлонски дихтунзи со Cut и калапи. Исечете тефлонски OD големина заптивка. од 10mm до 2500mm. Калапи тефлонски големина заптивка OD од 10mm до 1200mm. Исполнет тефлонски заптивка ( исполнет графит, Исполнет стаклени влакна, исполнет бронза, Исполнет јаглерод и исполнет челик ), Големина OD од 10mm до 2500mm ).

COX пластика е производителите имаат фабрики во целиот народ за брза испорака на не-акции за OEM форми.

COX пластика е термин даден на група на инженеринг пластика кои нудат перформанси предности и бенефиции за индустријата или поединци во некоја форма на инженеринг примена. Како професионален производител и снабдувач, Ние услуга на големо и мало на широко спектар на тефлонски, PVDF, PFA, PCTFE, FEP, PEEK, HDPE, ПОМ, полиуретан, Најлон Пластични и повеќе. COX пластика се се посвети на понудата на квалификувани инженеринг производи, сигурен сервис со конкурентна цена и професионална stafs да се исполнат барањата на клиентите.

teflon slangelaers verskaffersplate plastik ukuran 0 1mmPTFE deskyПластины с металофторопластовым покрытием PTFE

Најлон филтер кеса - Најлон филтер кеса - ПП филтер кеса - Полиестер филтер кеса - Најлон филтер кеса - Микрон ПП филтер кеса - Микрон полиестер филтер кеса - Пет производи купувачи Водич